Kredyty frankowe

Wybierz swój język

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój radca prawny we Wrocławiu

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 736 860 916

Twój Radca Prawny

KREDYTY FRANKOWE | POMOC FRANKOWICZOM

Pomoc w odfrankowienu kredytu.
Doradztwo, analiza i reprezentacja przed sądem.

Posiadasz kredyt frankowy i chcesz się go pozbyć?

Uważasz, że dałeś nabić się we franki? Nie daj się nabić ponownie!

Uczciwa oferta na odfrankowienie Twojego kredytu!

ANALIZA UMOWY KREDYTU FRANKOWEGO

Bezpłatna analiza kredytu frankowego i dokumentacji związanej z kredytem.

JAK POZBYĆ SIĘ KREDYTU FRANKOWEGO?!

Profesjnalne doradztwo w zakresie możliwości odfrankowienia kredytu.

REKLAMACJA KREDYTU FRANKOWEGO W BANKU

Reklamacja kredytu frankowego i postępowanie przed bankiem.

SPRAWY SĄDOWE O UNIEWAŻNIENIE / ODFRANKOWIENIE

Reprezentujemy w postępowaniach sądowych w sprawach frankowych.

Dlaczego warto zlecić nam sprawę frankową

 • 01KOSZTY ODFRANKOWIENIA / UNIEWAŻNIENIA UMOWY FREDYTU FRANKOWEGO
  Uważasz ze zostałeś nabity we franki? sprawdż ofertę naszej kancelarii prawnej! Napisz do nas lub zadzwoń, abyśmy mogli przedstawić Ci warunki współpracy. Poza naszym wynagrodzeniem opłata sądowa od pozwu wynosi 1000 zł. 
 • 02PEŁNA REPREZENTACJA W SPRAWIE KREDYTU FRANKOWEGO
  Będziemy Cię reprezentowac w postępowaniu przed bankiem, na etapie przedsądowym oraz w trakcie postępwoania sądowego, aż do momentu odzyskania wszytkich dokonanych nadpłat.
 • 03KOMPLEKSOWE DORADZTWO W SPRAWACH FRANKOWCYH
  Dokładnie przeanalizujęmy Twoje dokumenty dotyczące umowy o kredyt frankowy oraz obliczymy przysługującą Ci od banku kwotę, która to będzie dochodzona w procesie sądowym.
 • 04NIE NABIJAMY CIĘ W KOLEJNĄ NIEKORZYSTNĄ UMOWĘ
  Nasze zasady współpracy są przejrzyste, a nasze wynagrodzenie skalkulowane, w sposób nie stanowiący kolejnego ciężaru. Nie pobieramy wynagrodzenia od nie uzyskanych kwot.
 • 05INDYWIDUALNE PODEJŚCIE
  Każdy sprawa zasługuję na oddzielną uwagę i na indywidualne podejście, nasz radca prawny zdaje sobie sprawę jakim ciężarem stał się dla Ciebie kredyt frankowy.
 • 06DOŚWIADCZENIE I KWALIFIKACJE
  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych różnych kategorii. Posiadamy zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, posiadających uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego. Nadto posiadamy ubezpieczenie obowiązkowe od odpowiedzialnosci cywilnej.

Kredyt frankowy - ugoda? W doniesieniach medialnych możemy dostrzec, że jednym zpomysłów banków na rozwiązanie problemu kredytów frankowych jest masowe zawieranie ugód z kredytobiorcami we frankach, w sprawach dotyczących kredytów frankowych. Sytuacja ta może być spowodowana tym, że na dzień 25 marca 2021 r. wyznaczono posiedzenie pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. W tym dniu powinna zapaść Uchwała, celem której będzie ujednolicenie orzecznictwa w sprawach kredytów frankowych. Zgodnie z ostatnimi orzeczeniami Sądu Najwyższego, utrwala się tendencja przyznania ochrony kredytobiorcom oraz orzekania na ich korzyść. W związku z tym, banki mogą obawiać się, że po wyżej wymienionej Uchwale, “frankowicze” udadzą się do sądów, celem “odfrankowienia” bądź unieważnienia umowy kredytowej.

Kredyt frankowy a ugoda - na czym polega ugoda z bankiem?

Jedna z koncepcji ugody według banków zasadniczo polega na tym, aby potraktować zaciągnięty kredyt frankowy tak, jakby był on od początku kredytem w złotówkach. Bank dokonuje wtedy kalkulacji, jak kształtowałby się kredyt w złotym, porównuje sumy rat obu zobowiązań i zwraca kredytobiorcy nadwyżkę, jeżeli taka by wystąpiła. Ostatecznie kredytobiorca nadal byłby stroną umowy kredytowej, jednakże nie w walucie obcej, bez ryzyka wzrostu kurwu waluty, ale z większym oprocentowaniem. Wcześniej występowały także koncepcje przeliczenia kredytu po kursie obecnym franka szwajcarskiego, a także obniżki kursu przeliczającego cały kredyt o wskazaną wartość procentową.

Kredyt we frankach? Napisz lub zadzwoń do nas!!
Darmowa analiza sprawy i konkurencyjne warunki współpracy!

Zadzwoń - 71 719 59 08!

Ugoda w sprawie kredytu frankowego - jakie mogą być zalety?

Przede wszystkim, wśród zalet należy wymienić uniknięcie czasochłonnego postępowania sądowego. Postępowanie w sprawach frankowych wymaga obszernego postępowania dowodowego, w tym zazwyczaj przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego. Nierzadko na opinię biegłego trzeba czekać dłuższy czas. Materia kredytów frankowych jest skomplikowana, w związku z czym samo postępowanie również nie należy do krótkich i prostych. Dla frankowicza ugoda skutkowałaby szybkim obniżeniem raty kredytu oraz salda zadłużenia. Niemniej należy zauwarzyć, że ugoda ws farnkwowej, jak każda ugoda będzie łączyć się z pewnymi ustępstwami wobec Banku.

kredyt frankowy ugoda z bankiem 

Może droga sądowa? Kredyt frankowy a ugoda - jakie wady ma ugoda

Kierując sprawę na drogę sądową, podejmuje się pewne ryzyko. Nie można bowiem z góry przyjąć, że frankowicze wygrywają w każdej sprawie przeciwko bankowi. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych okoliczności danej sprawy, charakteru danej umowy i jej postanowień, w tym indeksacyjnych bądź denominacyjnych. W związku z tym, sąd jest zobligowany do zbadania każdej umowy i przeprowadzenia dowodów, aby w pełni poznać stan faktyczny i wydać sprawiedliwy wyrok. Jednakże w orzecznictwie utrwala się tendencja, aby przyznawać ochronę kredytobiorcom i zasadniczo orzekać na ich korzyść, bowiem większość umów kredytowych indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego zawiera klauzule niedozwolone, a postępowanie banków przy ich zawieraniu było nieuczciwe.

Decydując się na drogę sądową można zyskać więcej, niż zawierając ugodę z bankiem. Statystyki pokazują, że najkorzystniejszym orzeczeniem sądu dla kredytobiorcy jest unieważnienie umowy kredytowej. Jednakże na takie rozstrzygnięcie trzeba poczekać, ze względu na długie postępowanie oraz ze względu na wiele spraw w sądach. Ostatecznie może okazać się to bardziej opłacalnym rozwiązanie.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

 • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
 •  
 • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

 • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
 • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII