Kredyty frankowe

Wybierz swój język

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój radca prawny we Wrocławiu

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 736 860 916

Twój Radca Prawny

Posiadasz kredyt frankowy i chcesz się go pozbyć?

Uważasz, że dałeś nabić się we franki? Nie daj się nabić ponownie!

Uczciwa oferta na odfrankowienie Twojego kredytu!

Kredyt frankowy - ugoda? W doniesieniach medialnych możemy dostrzec, że jednym zpomysłów banków na rozwiązanie problemu kredytów frankowych jest masowe zawieranie ugód z kredytobiorcami we frankach, w sprawach dotyczących kredytów frankowych. Sytuacja ta może być spowodowana tym, że na dzień 25 marca 2021 r. wyznaczono posiedzenie pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. W tym dniu powinna zapaść Uchwała, celem której będzie ujednolicenie orzecznictwa w sprawach kredytów frankowych. Zgodnie z ostatnimi orzeczeniami Sądu Najwyższego, utrwala się tendencja przyznania ochrony kredytobiorcom oraz orzekania na ich korzyść. W związku z tym, banki mogą obawiać się, że po wyżej wymienionej Uchwale, “frankowicze” udadzą się do sądów, celem “odfrankowienia” bądź unieważnienia umowy kredytowej.

Kredyt frankowy a ugoda - na czym polega ugoda z bankiem?

Jedna z koncepcji ugody według banków zasadniczo polega na tym, aby potraktować zaciągnięty kredyt frankowy tak, jakby był on od początku kredytem w złotówkach. Bank dokonuje wtedy kalkulacji, jak kształtowałby się kredyt w złotym, porównuje sumy rat obu zobowiązań i zwraca kredytobiorcy nadwyżkę, jeżeli taka by wystąpiła. Ostatecznie kredytobiorca nadal byłby stroną umowy kredytowej, jednakże nie w walucie obcej, bez ryzyka wzrostu kurwu waluty, ale z większym oprocentowaniem. Wcześniej występowały także koncepcje przeliczenia kredytu po kursie obecnym franka szwajcarskiego, a także obniżki kursu przeliczającego cały kredyt o wskazaną wartość procentową.

Kredyt we frankach? Napisz lub zadzwoń do nas!!
Darmowa analiza sprawy i konkurencyjne warunki współpracy!

Zadzwoń - 71 719 59 08!

Ugoda w sprawie kredytu frankowego - jakie mogą być zalety?

Przede wszystkim, wśród zalet należy wymienić uniknięcie czasochłonnego postępowania sądowego. Postępowanie w sprawach frankowych wymaga obszernego postępowania dowodowego, w tym zazwyczaj przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego. Nierzadko na opinię biegłego trzeba czekać dłuższy czas. Materia kredytów frankowych jest skomplikowana, w związku z czym samo postępowanie również nie należy do krótkich i prostych. Dla frankowicza ugoda skutkowałaby szybkim obniżeniem raty kredytu oraz salda zadłużenia. Niemniej należy zauwarzyć, że ugoda ws farnkwowej, jak każda ugoda będzie łączyć się z pewnymi ustępstwami wobec Banku.

kredyt frankowy ugoda z bankiem 

Może droga sądowa? Kredyt frankowy a ugoda - jakie wady ma ugoda

Kierując sprawę na drogę sądową, podejmuje się pewne ryzyko. Nie można bowiem z góry przyjąć, że frankowicze wygrywają w każdej sprawie przeciwko bankowi. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych okoliczności danej sprawy, charakteru danej umowy i jej postanowień, w tym indeksacyjnych bądź denominacyjnych. W związku z tym, sąd jest zobligowany do zbadania każdej umowy i przeprowadzenia dowodów, aby w pełni poznać stan faktyczny i wydać sprawiedliwy wyrok. Jednakże w orzecznictwie utrwala się tendencja, aby przyznawać ochronę kredytobiorcom i zasadniczo orzekać na ich korzyść, bowiem większość umów kredytowych indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego zawiera klauzule niedozwolone, a postępowanie banków przy ich zawieraniu było nieuczciwe.

Decydując się na drogę sądową można zyskać więcej, niż zawierając ugodę z bankiem. Statystyki pokazują, że najkorzystniejszym orzeczeniem sądu dla kredytobiorcy jest unieważnienie umowy kredytowej. Jednakże na takie rozstrzygnięcie trzeba poczekać, ze względu na długie postępowanie oraz ze względu na wiele spraw w sądach. Ostatecznie może okazać się to bardziej opłacalnym rozwiązanie.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII