PUBLIKACJE

Wybierz swój język

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój radca prawny we Wrocławiu

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 736 860 916

Twój Radca Prawny

Wchodząca w życie w dniu 25 grudnia 2014 r. nowa ustawa o prawach konsumenta (Dz.U.2014.827), pociąga za sobą konieczność dokonania zmian w dotychczasowych regulaminach sklepów internetowych. Ze względu na stosowanie do umów zawartych przed dniem wejścia w życie ustawy przepisów dotychczasowych, sklepy internetowe powinny stosować dwa regulaminy, w zależności od daty dokonania transakcji.

Nowa ustawa znosi dotychczasowy reżim odpowiedzialności za niezgodność towaru z umową, co wymaga dostosowania terminologii używanej w dotychczasowych regulaminach sklepów internetowych. Istotną zmianą jest wydłużenie czasu pozwalającego na odstąpienie od umowy z 10 do 14 dni. Ustawa jednoznacznie określa także moment, od którego rozpoczyna bieg termin do złożenia oświadczenia o odstąpieniu (art. 28). Reguły te nie mogą zostać zmodyfikowane w regulaminie sklepu. Ustawa o prawach konsumenta precyzyjnie reguluje także zasady zwrotu towaru oraz koszty jego dostarczenia w razie odstąpienia od umowy. Nowością jest wprowadzenie odpowiedzialności konsumenta za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
Dla umów zawieranych na odległość (a więc także w ramach sklepów internetowych) ustawa wprowadza obowiązek przekazania przez przedsiębiorcę potwierdzenia zawarcia umowy na trwałym nośniku (np. e-mailem) w rozsądnym czasie po jej zawarciu, najpóźniej w chwili dostarczenia rzeczy lub przed rozpoczęciem świadczenia usługi.

Nowa ustawa zawiera szereg rozwiązań prawnych, który nie występowały w dotychczasowych regulacjach stanowiących podstawę regulaminów sklepów internetowych. W celu zapewnienia prawidłowego i zgodnego z prawem funkcjonowania na rynku e-commerce konieczne jest więc stworzenie nowych regulaminów sklepów i serwisów internetowych, a także przeprowadzenie szkoleń z zakresu nowych rozwiązań prawa konsumenckiego.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII