Wypadki komunikacyjne

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym? Zdarzenie to doprowadziło do uszkodzenia ciała lub rozstroju Twojego zdrowia? Radca prawny z Kancelarii Prawnej Konrada Krasuskiego pomoże uzyskać Ci należne odszkodowanie.

Miałeś wypadek komunikacyjny i chcesz dochodzić odszkodowania?

Jeśli tak, to pamiętaj, że możesz dochodzić od sprawcy wypadku lub od ubezpieczyciela odszkodowania i zadośćuczynienia, niezależnie od tego czy uczestniczyłeś w tym zdarzeniu jako kierowca samochodu czy „tylko” jako pasażer, pieszy lub rowerzysta. Nasz prawnik pomoże Ci uzyskac odszkodowanie na etapie przedsądowym i sądowym.

Mozesz dochodzić zadośćuczynia i odszkodowania z tytułu wypadku komunikacyjnego

Poza odszkodowaniem możesz także dochodzić zadośćuczynienia, tj. określonej sumy pieniężnej za doznaną krzywdą, czyli za wszelkie negatywne konsekwencje, które poniosłeś w związku ze zdarzeniem. Radca prawny wyjaśni Ci dokłądnie jakiego typu roszczeń możesz żądać w ramach odszkodowania.

Z wieloletniej praktyki Kancelarii prawnej wynika, że ubezpieczyciele zwykle początkowo odmawiają wypłaty świadczenia z tytułu odszkodowania oraz zadośćuczynienia. W sytuacji, gdy ubezpieczyciel zdecyduje się już na wypłatę świadczenia, to jego wysokość jest zwykle zaniżona. Jeśli nie zgadasz się ze stanowiskiem ubezpieczyciela i chcesz uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie odpowiadające rzeczywiście poniesionej przez Ciebie szkody, to skontaktuj się z naszym radcą prawnym lub prawnikiem.

KOMU PRZYSŁUGUJE ODSZKODOWANIE
LUB ZADOŚĆUCZYNIENIE

Osobie, która doznała szkody wskutek wypadku komunikacyjnego, tj. zdarzenia, w którym uczestniczy co najmniej jeden pojazd (samochód, motocykl, rower).

OD KOGO PRZYSŁUGUJE ODSZKODOWANIE
LUB ZADOŚĆUCZYNIENIE

Od ubezpieczyciela OC sprawcy szkody w wypadku komunikacyjnym oraz ubezpieczyciela NNW poszkodowanego. W przypadku gdy sprawca nie był ubezpieczony odszkodowania można dochodzić od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

CZEGO MOŻESZ ŻĄDAĆ W RAMACH
ODSZKODOWANIA

 • zadośćuczynienia za doznaną krzywdę
 • odszkodowania (zwrotu wszelkich poniesionych na skutek wypadku kosztów lub utraconych korzyści)
 • zaliczki na koszty leczenia
 • koszty przygotowania do innego zawodu
 • renty

KIEDY MOŻESZ ŻĄDAĆ ODSZKODOWANIA
LUB ZADOŚĆUCZYNIENIA

W ciągu 3 lat od dnia dowiedzenia się o szkodzie z tytułu wypadku komunikacyjnego i osobie zobowiązanej do jej naprawienia, a jeżeli szkoda wynikła z przestępstwa – nawet w ciągu 20 lat.

Odszkodowanie za pogorszenie się sytuacji życiowej w skutek śmierci osoby bliskiej

Odszkodowanie za pogorszenie się sytuacji życiowej w skutek śmierci osoby bliskiej - co obejmuje, w jakiej wysokości żądać, jak je uzyskać?Z powodu śmierci osoby poszkodowanej sytuacja życiowa członków jej rodziny może ulec pogorszeniu. Co zrobić, gdy śmierć osoby bliskiej skutkuje tym, że członkowie jej rodziny nie mogą już liczyć na jej pomoc, w tym finansową? W takiej sytuacji warto rozważyć dochodzenie od osoby zobowiązanej do naprawienia szkody (zwykle zakładu ubezpieczeń) odszkodowania za pogorszenie ich sytuacji życiowej spowodowanej śmiercią osoby najbliżej.

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej - czym jest, komu przysługuje i w jakiej wysokości? Śmierć osoby bliskiej wiąże się z negatywnymi skutkami, zarówno o charakterze materialnym, jak i niematerialnym. W przypadku tych drugich najbliżsi członkowie rodziny zmarłego mogą domagać się od osoby zobowiązanej do naprawienia szkody stosownego zadośćuczynienia.

Renta w razie śmierci osoby bliskiej (członka rodziny)

Renta w razie śmierci osoby bliskiej - komu przysługuje i jaka może być jej wysokość. Mój mąż zmarł w wyniku obrażeń doznanych w wypadku samochodowym. Moja sytuacja materialna znacznie się pogorszyła, nie jestem w stanie znaleźć środków na potrzeby moich dzieci. Czy mogę domagać się od osoby odpowiedzialnej za naprawienie szkody wypłaty stałej kwoty (np. co miesiąc)? Przepisy Kodeksu cywilnego, w takich sytuacjach jak ta opisana powyżej, pozwalają dochodzić renty alimentacyjnej.

Odszkodowanie za zwrot kosztów pogrzebu i leczenia osoby zmarłej

Odszkodowanie za zwrot kosztów pogrzebu i leczenia osoby zmarłej - jaki jest zakres odszkodopwania i kto jest uprawniony? Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych są często zmuszone poddać się kosztownemu leczeniu w celu powrotu do zdrowia. Nie zawsze jednak podjęte przez lekarzy działania przynoszą zamierzone efekty. Niestety w niektórych przypadkach zdarza się, że osoba poszkodowana np. w wypadku komunikacyjnym umiera. Wówczas pojawia się pytanie, czy można domagać się od sprawcy wypadku lub zakładu ubezpieczeń, u którego miał on wykupioną polisę OC zwrotu kosztów pogrzebu i leczenia. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego jeżeli wskutek uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia nastąpiła śmierć poszkodowanego, zobowiązany do naprawienia szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu, kto je poniósł.

Przedawnienie roszczenia o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej

Przedawnienie roszczenia o odszkodowanie w razie śmierci osoby bliskiej - jaki jest termin? Roszczenia o wypłatę świadczeń z tytułu śmierci osoby bliskiej ulegają przedawnieniu. Oznacza to, że po upływie określonego czasu od zdarzenia osoby uprawnione mogą nie uzyskać należnych im pieniędzy w razie podniesienia przez stronę przeciwną zarzutu przedawnienia. Wobec tego przed wystąpieniem na drogę sądową należy określić czy roszczenia, których ma się zamiar dochodzić nie są już przedawnione.

Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej - kto jest osobą bliską?

Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej - kto jest osobą bliską w rozumieniu przepisów prawa? Jaki jest krąg osób uprawnionych do odszkodowania w razie śmierci osoby bliskiej? Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego osobami uprawnionymi do dochodzenia odszkodowania za pogorszenie sytuacji życiowej w skutek śmierci członka rodziny oraz zadośćuczynienia są najbliżsi członkowie rodziny zmarłego. Ustawodawca nie zawarł w przepisach definicji pojęcia „najbliższy członek rodziny zmarłego”.

 

Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej (członka rodziny)

Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej - komu i co przysługuje? Śmierć osoby bliskiej jest niezwykle ciężkim doświadczeniem. Niezależnie od tego czy śmierć nastąpiła nagle np. w wyniku wypadku samochodowego czy była spowodowana powikłaniami powstałymi po błędzie medycznym, to cierpienie i ból rodziny zmarłego są ogromne. Zwykle negatywne skutki utraty osoby bliskiej odczuwane są przez rodzinę zmarłego nie tylko w sferze psychicznej, ale też materialnej. Z tego względu klienci naszej kancelarii, którzy przeszli przez te tragiczne wydarzenia zadają pytanie czy mogą żądać odszkodowania za śmierć osoby bliskiej. Oczywiście tak, jednak świadczeń należnych osobom bliskich za utratę osoby bliskiej jest więcej.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia – co z odszkodowaniem?

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia? W przypadku gdy sprawca wypadku jest nam znamy, to z reguły wiemy jakie środki podjąć i od kogo możemy dochodzić odszkodowania. Sprawa się komplikuje, gdy sprawca nie jest znany, bowiem uciekł z miejsca zdarzenia, a osoba poszkodowana nie zdołała nawet zapisać numerów rejestracyjnych pojazdu, którym kierował sprawca wypadku. Kto w takim przypadku jest obowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej poszkodowanemu?

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

 • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
 •  
 • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

 • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
 • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII