Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia? W przypadku gdy sprawca wypadku jest nam znamy, to z reguły wiemy jakie środki podjąć i od kogo możemy dochodzić odszkodowania. Sprawa się komplikuje, gdy sprawca nie jest znany, bowiem uciekł z miejsca zdarzenia, a osoba poszkodowana nie zdołała nawet zapisać numerów rejestracyjnych pojazdu, którym kierował sprawca wypadku. Kto w takim przypadku jest obowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej poszkodowanemu?

Jeżeli sprawca wypadku uciekł - zwróć się do UFG

Co do zasady rolę zakładu ubezpieczeń przejmuje w omawianych wypadkach Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Podmiot ten nie jest jednak zobowiązany do pokrycia szkody każdego rodzaju. Sprawa się szczególnie komplikuje w przypadku szkód na mieniu.

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia
Zadzwoń - 71 719 59 08!

Jakie zasady wypłaty odszkodowania gdy sprawca wypadku uciekł

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci świadczenia za szkodę osobową wynikającą z uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, gdy nie udało się ustalić sprawcy zdarzenia. W przypadku szkody na mieniu odpowiedzialność Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego będzie się aktualizowała wyłącznie wtedy, gdy u któregokolwiek uczestnika zdarzenia nastąpiła śmierć, naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający dłużej niż 14 dni. Oznacza to, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny naprawi szkodę na mieniu wyłącznie w przypadku najpoważniejszych wypadków. Regulacja ta wydaje się niekorzystna dla osób poszkodowanych. Jednak ma na celu zapobiegać różnego rodzaju próbom wyłudzania świadczeń z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W przypadku zdarzeń, w których stan zdrowia uczestników nie wymagał co najmniej 14 – dniowej hospitalizacji, szkoda na mieniu powinna zostać pokryta z ubezpieczenia AC. Wówczas należy się liczyć tylko z utratą zniżek za bezszkodową jazdę. W przypadku braku wykupionej polisy AC osoba poszkodowana nie otrzyma żadnego świadczenia.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII