Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Odszkodowanie lub zadośćuczynienie za nieudane wakacje lub zamrnowany urlop - kiedy i komu się należy wyjaśnia radca prawny z Wrocławia? Wymarzone wakacje okazały się klapą? Biuro podróży oferowało wysoki standard hotelu, bliskość do morza, dodatkowe atrakcje dla dzieci, a na miejscu okazało się, że warunki są zupełnie inne niż te obiecywane przez organizatora? Wakacji Ci na pewno nikt nie zwróci, ale w zamian za stres i rozczarowanie z powodu nieudanych wakacji możesz się domagać odszkodowania i zadośćuczynienia od biura podróży.

Kiedy odszkodowanie, a kiedy zadośćuczynienie za nieudane wakacje?

Odszkodowanie i zadośćuczynienie często są utożsamiane ze sobą. Odszkodowanie ma służyć naprawieniu szkody majątkowej. Oznacza to, że możesz się domagać zwrotu różnicy pomiędzy ceną wycieczki, którą zapłaciłeś, a którą byś zapłacił przy uwzględnieniu tych gorszych warunków, w których musiałeś spędzić wakacje. Organizator poniesie odpowiedzialność odszkodowawczą w sytuacji, gdy zastane na miejscu warunki będzie się różnić od tych oferowanych przez biuro podróży i stwierdzonych w umowie, w katalogach czy w opisie wycieczki umieszczonym na stronie internetowej organizatora. Często turyści nie zdają sobie sprawy, że obok odszkodowania, mogą dochodzić także zadośćuczynienia za zmarnowany urlop. Możliwość żądania zadośćuczynienia za nieudany urlop została potwierdzona w orzecznictwie. Zadośćuczynienie służy innemu celowi niż odszkodowanie, gdyż ma stanowić rekompensatę za doznaną krzywdę wynikłą ze stresu i rozczarowania podczas nieudanych wakacji. Świadczenie to ma charakter bardziej subiektywny i jest w głównej mierze ustalane na podstawie opisu negatywnych przeżyć osoby pokrzywdzonej.

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia! Brak zaliczek i opłat wstępnych!
Zadzwoń - 71 719 59 08!

Tabela Frankfurcka - zmarnowany urlop

Uwodnienie wysokości odszkodowania w przypadku nieudanych wakacji nie jest prostym zadaniem. Z pomocą przychodzi jednak Karta Frankfurcka, która zawiera zestawinie określające w jakiej wysokości można dochodzić odszkodowania za niewykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych we wskaznaym zakresie. W tabeli tej można odnaleźć obiektywne wady, takie jak odległość od plaży (5-15% ceny wycieczki), ale także subiektywne, takie jak monotonny jadłospis (5% ceny wycieczki). Wskazać jednakże należy, że wartości wskazane w Tabeli Frankfurckiej nie są wiążące dla sądów.

nieudane wakacje lub zmarnowany urlop - odszkodowanie

Wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia za nieudane wakacje lub zmarnowany urlop

Należy podkreślić, że tabela Frankfurcka w większości przypadków zawiera jedynie przedziały, w jakich można żądać obniżenia ceny za zmarnowany urlop. Stąd sąd stosując tę tabelę ma spory zakres swobody w określeniu wysokości odszkodowania. W przypadku wystąpienia większej ilości niezgodności możliwe jest zsumowanie wartości odszkodowania. Wysokość odszkodowania za znmarnowany urlop może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Duże znaczenie przy ustaleniu wysokości odszkodowania będzie miał fakt na czym polegały różnice, jaka była ich uciążliwość i długotrwałość, a także od działań podjętych przez biuro podróży na wieść o zaistniałych niedogodnościach.

Przyznanie zadośćuczynienia za szkodę wyrządzoną niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy o świadczenie usług turystycznych znajduje umocowanie prawne w art. 11 a ust. 1 ustawy o usługach turystycznych.

Tak uznał Sąd Okręgowy w Radomiu w wyroku z dnia 21.11.2013, sygn. akt IV Ca 466/13

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII