Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Jęzli utraciłeś dochód na skutek np. wypadku przysługuje Ci odszkodowanie za utracone wynagrodzenie. Osobie poszkodowanej, która utraciła dochody lub zarobki w związku z uszkodzeniem ciała lub rozstrojem zdrowia np. w wypadku komunikacyjnym, przysługuje odszkodowanie za utracone dochody lub zarobki. Sytuacja ta obejmuje zwykle przypadki, w których w związku z danym zdarzeniem osoba poszkodowana przebywała na zwolnieniu lekarskim i zamiast dostawać 100% wynagrodzenia, otrzymywała zaledwie 80%. Tego rodzaju odszkodowania można dochodzić obok innych świadczeń z tytułu uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia (np. zadośćuczynienia). Do dochodzenia odszkodowania za utracony dochód zastosowanie będą miały wszelkie uwagi poczynione odnośnie tego świadczenia.

Co obejmuje odszkodowanie za utracone wynagrodzenie?

Odszkodowanie za utracone dochody i zarobki obejmuje zarówno straty, jak i utracone korzyści. Należy jednak pamiętać, że odszkodowanie za utracony dochód lub zarobek przysługuje w wartości netto. Jeżeli w czasie zwolnienia lekarskiego poszkodowanemu zostały wypłacone jakiekolwiek świadczenia z ubezpieczenia społecznego (np. świadczenie rehabilitacyjne), to należne osobie poszkodowanej odszkodowanie zostanie pomniejszone o wysokość tych świadczeń.

Odszkodowanie za utracone wynagrodzenie a umowa zlecenia

Odszkodowanie przysługuje także poszkodowanemu, który jest zatrudniony na umowie zlecenia albo jednocześnie na umowie zlecenia i umowie o pracę, bądź też prowadzi własną działalność gospodarczą. Poszkodowanemu także w tych przypadkach będzie przysługiwało odszkodowanie za utracone dochody z wszystkich tytułów, pomniejszone o świadczenia wypłacone w ramach świadczeń z ZUS.

Szkoda w postaci utraty spodziewanych korzyści ma zwykle charakter hipotetyczny. Dlatego też w orzecznictwie akcentuje się konieczność wykazania jej realności z tak dużym prawdopodobieństwem, które uzasadnia przyjęcie wniosku, że utrata korzyści rzeczywiście nastąpiła.

Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 28.04.2004, sygn. akt III CK 495/02

Poszkodowany ma obowiązek wykazać, że należy mu się odszkodowanie za utracone wynagrodzenie

Należy pamiętać, że to na osobie dochodzącej odszkodowania z tego tytułu ciąży obowiązek wykazania wysokości szkody, a zatem utraconych dochodów i związku przyczynowego pomiędzy szkodą a zdarzeniem. W praktyce nie zawsze jest to łatwym zadaniem, w szczególności w przypadku dochodzenia odszkodowania za utracone korzyści.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII