Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Błąd medyczny – czego możesz żądać? O tym, czym jest błąd medyczny i kiedy lekarz ponosi odpowiedzialność za nieudany zabieg lub nieodpowiednie leczenie pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy tylko, że odpowiedzialność lekarza powstanie w przypadku tzw. „błędu w sztuce” - przeprowadzenia procesu leczniczego bądź zabiegu niezgodnie z zasadami wiedzy medycznej, tj. w sposób odbiegający od ustalonego wzorca postępowania w tego rodzaju sytuacjach.

Błąd medyczny – czego możesz żądać?

Pacjentowi, którego stan zdrowia pogorszył się z powodu omyłki lekarza przysługuje prawo dochodzenia swoich roszczeń. Przepisy Kodeksu cywilnego dokładnie określają, czego może żądać osoba poszkodowana w razie powstania szkody z powodu błędu lekarskiego.

Za błąd medyczny otrzymasz nie tylko odszkodowanie

Twój stan zdrowia pogorszył się w skutek postawienia błędnej diagnozy, zastosowania wadliwego leczenia czy nieudanego zabiegu? Jeśli tak, to masz prawo żądać:

 • odszkodowania za szkodę majątkową,
 • zadośćuczynienia za szkodę niemajątkową,
 • renty.

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia Brak zaliczek i opłat wstępnych!
Zadzwoń - 71 719 59 08!

Skutki błędu medycznego potrafią być bardzo poważne nie tylko dla życia i zdrowia osoby bezpośrednio poszkodowanej, ale również dla jej najbliższych. Jeżeli bliska Ci osoba zmarła możesz dochodzić:

 • kosztów pogrzebu i leczenia,
 • renty alimentacyjnej,
 • odszkodowania za pogorszenie sytuacji życiowej,
 • zadośćuczynienia.

Sposób dochodzenia roszczeń za błąd medyczny

Roszczeń tych możesz co do zasady dochodzić zarówno od lekarza, jak i bezpośrednio od zakładu ubezpieczeń z polisy OC. Dochodzenie świadczeń od ubezpieczyciela z reguły jest skuteczniejsze. W przypadku dochodzenia swoich praw od zakładu ubezpieczeń nie należy przejmować się początkową odmową wypłaty świadczeń przez ubezpieczyciela lub ich zaniżoną wysokością. W większości przypadków warto skierować sprawę na drogę sądową.

Zgodnie z art. 4 ustawy z 1996 r. o zawodzie lekarza i lekarza dentysty lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością. Uchybienie tym podstawowym zasadom wykonywania zawodu może doprowadzić do uznania, że doszło do „błędu w sztuce lekarskiej.

Tak uznał Sąd Apelacyjny w Białymstoku w wyroku z dnia 3.12.2018, sygn. akt I ACa 859/16

Pamiętaj, że podstawowy termin przedawnienia roszczeń (okres, w którym możesz dochodzić swoich praw) wynosi 3 lata. Jest on liczony od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się albo przy zachowaniu należytej staranności mógł się dowiedzieć o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. Jeżeli od zdarzenia minęło więcej czasu, to sprawdź tutaj, czy Twoje roszczenia się nie przedawniły. Sprawy o odszkodowanie za błąd medyczny nie należą do najłatwiejszych. Wymagają szczegółowej analizy zarówno pod kątem prawnym, jak i medycznym. Jednak wysokość uzyskanych w danej sprawie świadczeń powinna Ci zrekompensować trud związany z dochodzeniem Twoich praw.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

 • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
 •  
 • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

 • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
 • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII