Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Błąd medyczny - przysługuje Ci odszkodowanie i zadośćuczynienie. Poszkodowani na skutek błędów medycznych pacjenci mają prawo do zwrotu kosztów leczenia oraz rekompensaty za doznaną krzywdę i cierpienie. Odszkodowanie i inne świadczenia za błędy medyczne mają na celu zapewnić poszkodowanym pacjentom odpowiednie środki na leczenie, a w konsekwencji umożliwić im szybszy powrót do zdrowia, a także stanowić wyrównanie cierpień.

Błąd medyczny - przysługuje Ci odszkodowanie i zadośćuczynienie

Błąd medyczny? Pomożemy w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Brak zaliczek i opłat wstępnych!
Zadzwoń - 71 719 59 08!

Odszkodowanie przysługuje w razie doznania szkody majątkowej rozumianej jako naruszenie dóbr lub interesów majątkowych osoby poszkodowanej. Odpowiedzialność odszkodowawcza aktualizuje się w razie doznania szkody na osobie, tj. w przypadku uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia. Wówczas naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Innymi słowy, odszkodowanie obejmuje zwrot wszystkich kosztów leczenia, które prowadziły do przywrócenia stanu zdrowia poszkodowanego przed zdarzeniem. Należy podkreślić, że bliscy osoby zmarłej w skutek popełnionego przez lekarzy błędu mogą dochodzić odmiennego rodzaju odszkodowań. Pierwszym z nich jest odszkodowanie za poniesione koszty leczenia i pogrzebu. Natomiast drugie z odszkodowań przysługuje w sytuacji, gdy na skutek śmierci osoby poszkodowanej nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej jej członków rodziny. Zadośćuczynienie z kolei ma na celu zrekompensować osobie poszkodowanej cierpienia fizyczne i psychiczne, które poniosła w związku z danym zdarzeniem. Zadośćuczynienie przysługuje zarówno osobie bezpośrednio poszkodowanej, jak i członkom rodziny tej osoby, jeżeli zmarła ona w skutek błędu medycznego. Pamiętaj, że odszkodowanie i zadośćuczynienie nie są jedynymi roszczeniami, których możesz dochodzić na skutek szkody powstałej w wyniku błędu medycznego. O pozostałych roszczeniach możesz przeczytać tutaj.

Wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia w razie błędu medycznego

Doniosłą rolę przy kształtowaniu wysokości zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej odgrywają takie czynniki jak: dramatyzm doznań osoby bliskiej, poczucie osamotnienia i pustki, cierpienia moralne i wstrząs psychiczny wywołany śmiercią osoby najbliższej, rodzaj i intensywność więzi łączącej pokrzywdzonego ze zmarłym, wystąpienie zaburzeń będących skutkiem śmierci osoby najbliższej, rola w rodzinie pełniona przez osobę zmarłą.

Tak uznał Sąd Apelacyjny w Łodzi w wyroku z dnia 22.08.2017, sygn. akt I ACa 125/17

Odszkodowanie obejmuje zwrot kosztów poniesionych przez osobę poszkodowaną na leczenie i inne ściśle z tym związane wydatki. Natomiast zadośćuczynienie ma wyrównać poszkodowanemu doznane cierpienia psychiczne. Z tego względu wysokość zadośćuczynienia bywa z reguły znacznie wyższa od odszkodowania. Zasądzane przez sądy odszkodowania i zadośćuczynienia za błędy medyczne w przypadku skrajnych niedopatrzeń lekarzy potrafią opiewać na pokaźne sumy. Nie mniej jednak należy pamiętać, że polski system prawny w przedmiotowej materii znacznie różni się od amerykańskiego. Dlatego też nie możemy liczyć na wielomilionowe kwoty tytułem odszkodowania.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII