Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Interesuje Cie wyższe odszkodowanie? Gdy ubezpieczyciel wypłaca część świadczenia, to oznacza, że nie kwestionuje samego faktu powstania szkody majątkowej i niemajątkowej, a jedynie jej wysokość. Ustalenie natomiast wysokości odszkodowania i zadośćuczynienia nie jest łatwym zadaniem nawet dla bezstronnego sądu.

Ubezpieczyciel natomiast ma interes w przyznaniu jak najniższego świadczenia, w związku z czym będzie kwestionował okoliczności uzasadniające rozmiar krzywdy, a także zasadność i wysokość poniesienia wszelkich kosztów związanym z procesem leczenia.

Zaniżanie wysokości odszkodowania i zadośćuczynienia

Powszechną praktyką zakładów ubezpieczeń jest przyznawanie świadczeń w zaniżonej wysokości. Takie podejście jest związane przede wszystkim z faktem, że znaczna część poszkodowanych w razie spotkania się z odmową wypłaty większego odszkodowania i zadośćuczynienia, godzi się z tym i nie podejmuje żadnych działań mających na celu wzruszenie decyzji zakładu ubezpieczeń. Z naszej praktyki wynika, że sądy zasądzają często kilkukrotnie wyższe kwoty tytułem odszkodowania, a w szczególności tytułem zadośćuczynienia niż te przyznane w postępowaniu likwidacyjnym przez ubezpieczyciela. Natomiast bardzo rzadką sytuacją jest taka, gdy sąd oddala powództwo o zapłatę zadośćuczynienia czy odszkodowania, bowiem uważa, że ubezpieczyciel wypłacił już poszkodowanemu odpowiednią sumę.

Jakie kroki poszkodowany powinien podjąć, aby uzyskać wyższe odszkodowanie?

Możliwości podobnie jak w przypadku odmowy wypłaty świadczenia są trzy (więcej możesz się dowiedzieć tutaj w artykule pod tytułem Odmowa wypłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia). Po pierwsze, poszkodowany może wnieść odwołanie do ubezpieczyciela. Ten prawdopodobnie nie wypłaci oczekiwanej przez poszkodowanego kwoty, jednak może wypłacić część tej kwoty. Kolejną możliwością, z której poszkodowany może skorzystać, po wyczerpaniu procedury reklamacyjnej jest zwrócenie się do Rzecznika Finansowego. Jeśli wysokość wypłaconego świadczenia w dalszym ciągu nie będzie satysfakcjonowała poszkodowanego może on skierować sprawę do sądu.

O rozmiarze należnego zadośćuczynienia pieniężnego powinien decydować w zasadzie rozmiar doznanej krzywdy: stopień cierpień fizycznych i psychicznych, ich intensywność i czas trwania, nieodwracalność następstw wypadku i inne podobne okoliczności.

Tak uznał Sąd Najwyższym w wyroku z dnia 27.02.2004 r., sygn. akt V CK 282/03

Czy warto kwestionować decyzję ubezpieczyciela?

Z reguły wypłacone przez ubezpieczyciela świadczenia jest zaniżone. Podjęcie kolejnych kroków w większości przypadków pozwala na wypłatę kolejnych kwot tytułem odszkodowania lub zadośćuczynienia. W sytuacji, gdy nie musisz się zajmować wszystkim sam, ponieważ prowadzeniem sprawy zajmuje się profesjonalny pełnomocnik, przez podjęcie kolejnych kroków w sprawie wypłaty należnego Ci świadczenia nic nie stracisz, a z pewnością możesz dużo zyskać.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII