Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Spotkała się odmowa wypłaty odszkodowania bądź zaniżono Ci odszkodowanie? Zgodnie z przepisami ubezpieczyciel jest zobowiązany wypłacić odszkodowanie i zadośćuczynienie w ciągu 30 dni od zawiadomienia go o szkodzie. W wielu przypadkach zamiast oczekiwanej informacji o wysokości przyznanego świadczenia, poszkodowany otrzymuje decyzję o odmowie wypłaty zarówno odszkodowania, jak i zadośćuczynienia.

Co w takiej sytuacji robić? Odmowa wypłaty odszkodowania - jakie możliwości ma poszkodowany?

Opcji jest kilka. Przede wszystkim poszkodowany ma prawo odwołać się od decyzji zakładu ubezpieczeń. Należy jednak stwierdzić, że w sytuacjach, gdy zgłoszenie szkody nastąpiło prawidłowo, to często odwołanie nie przynosi pożądanych rezultatów i w dalszym ciągu nie jest wypłacane żadne świadczenie.

Kolejną możliwością w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania jest zwrócenie się do Rzecznika Finansowego o wszczęcie odpowiedniego postępowania - interwencyjnego lub polubownego. W pierwszym z tych postępowań Rzecznik Finansowy działa w interesie poszkodowanego, natomiast w drugim z nich jest niezależny i bezstronny – jego rola ogranicza się do pomocy stronom w osiągnięciu porozumienia. Interwencja Rzecznika Finansowego jest możliwa dopiero po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego (odwoławczego).

Sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę osobom najbliższym poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Tak uznał Sąd Najwyższym w uchwale z dnia 21.04.2017, sygn. akt III CZP 60/17

Jeżeli i ten środek nie pomoże w uzyskaniu odpowiednich świadczeń od ubezpieczyciela, to poszkodowanemu pozostaje już jedynie wystąpienie na drogę sądową. Skierowanie sprawy do sądu z pewnością pozwoli rozstrzygnąć o obowiązku zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia przez ubezpieczyciela. Warto jednak pamiętać, że zainicjowanie postępowania sądowego wiąże się z koniecznością dokonania opłaty od pozwu czy też pokrycia zaliczki na opinię biegłego, który w sprawach od odszkodowanie i zadośćuczynienie jest zwykle powoływany. Należy także się liczyć z możliwością obciążenia poszkodowanego kosztami procesu poniesionymi przez stronę przeciwną w razie przegrania sprawy lub przegrania jej w znacznej części. Z uwagi na to należy pamiętać, żeby nie przeszacować wysokości dochodzonego roszczenia.

Z powyższego wynika, że w razie odmowy wypłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia poszkodowany ma kilka możliwości dochodzenia swoich praw. Należy jednak podkreślić, że po decyzji całkowicie odmawiającej wypłaty świadczenia, w celu dochodzenia odszkodowania należy szczególnie zwrócić uwagę na odpowiednią argumentację i przedłożenie właściwych dokumentów, w czym może pomóc profesjonalny pełnomocnik.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dochodzeniu odszkodwania lub zadośćuczyneinia - zapraszamy do kontaktu.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII