Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie - parawnik omawia kto i czego może żądać? Okołoporodowe błędy medyczne wynikają z błędnej diagnozy, która skutkuje zastosowaniem przez lekarzy niewłaściwych procedur zarówno podczas ciąży, jak i samego porodu wyjasnia radca prawny. Do najczęściej popełnianych błędów medycznych można zaliczyć nieprawidłową diagnostyka stanu matki i dziecka oraz niewykonanie cesarskiego cięcia, w sytuacji, gdy jest to wskazane. Nieprawidłowe decyzje lekarzy powodują często poważne uszkodzenia ciała zarówno matki, ale też i dziecka powstałe przykładowo na skutek niedotlenienia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.

Odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie - kto i czego może żądać?

W zależności od skutków wywołanych przez błąd medyczny, zakres dopuszczalnych w danej sprawie żądań może być różny. Co do zasady osoba poszkodowana może dochodzić w ramach odszkodowania za błąd medyczny przy porodzie:

 • odszkodowania, które ma na celu pokrycie szkody majątkowe; świadczenie to obejmuje m. in.: zwrot wszelkich kosztów poniesionych na leczenie dziecka lub matki;
 • zadośćuczynienia, które powinno pokryć szkodę niemajątkową (krzywdę), czyli ból oraz cierpienia fizyczne i psychiczne;
 • renty, która przysługuje jeżeli matce lub dziecku na skutek błędu medycznego przy porodzie zwiększyły się potrzeby lub zmniejszyły się widoki powodzenia na przyszłość; nadto renta ta przysługuje matce jeżeli utraciła ona całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej.

Błąd medyczny? Pomożemy w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Brak zaliczek i opłat wstępnych!
Zadzwoń - 71 719 59 08!

Jak wskazuje nasz radca prawny w razie śmierci dziecka lub matki najbliżsi członkowie rodziny (m. in.: małżonek, konkubent, rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, prawnuki, rodzeństwo) mogą żądać w ramach odzskodowanai za bład medyczny przy porodzxie:

 • zadośćuczynienia za doznaną krzywdę,
 • odszkodowania, jeżeli w skutek śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej,
 • zwrotu kosztów leczenia i pogrzebu osoby zmarłej, jeżeli je ponieśli, 4) w niektórych okolicznościach także renty alimentacyjnej.

błąd medyczny przy porodzie kancelaria

W razie śmierci nienarodzonego dziecka, zdolnego do życia poza organizmem matki, sąd może na podstawie art. 446 § 4 k.c. przyznać najbliższym członkom rodziny odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 26.11.2014, sygn. akt III CSK 307/13

Odszkodowanie za błąd medyczny przy porodzie w imieniu dziecka może domagać się przedstawiciel ustawowy (zwykle rodzice). Poszkodowane dzieci mogą się samodzielnie ubiegać o należne im świadczenia po uzyskaniu odpowiedniego wieku. Mają na to 2 lata od osiągnięcia pełnoletności.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu zadośćuczyneinia? Skonatktuj się z naszym prawnikiem i umów się na spotkanie kancelarii prawnej.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

 • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
 •  
 • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

 • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
 • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII