Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Sprawca wypadku nie miał ubezpieczenia OC? Wiele osób prowadzących samochody nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC. Co zrobić w sytuacji gdy zostaniemy poszkodowani w takim wypadku? Czy uzyskamy odszkodowanie od zakładu ubezpieczeń? Z takimi pytaniami najczęściej borykają się osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, w których sprawca nie miał ważnego ubezpieczenia OC.

Sprawca wypadku nie miał ubezpieczenia - od kogo dostanę odszkodowanie?

Nawet niewielki uszczerbek na zdrowiu wymaga zrekompensowania krzywdy nim wywołanej.

Tak uznał Sąd Najwyższym w wyroku z dnia 19.03.2018 r., sygn. akt I PK 256/07

Dochodzenie odszkodowań bezpośrednio od sprawców wypadków wiąże się z ryzykiem ich niewypłacalności. Po kilku latach prowadzenia sprawy sądowej i kilku tysiącach wydanych na opłaty sądowe i pomoc prawną, okazuje się, że sprawca zdarzenia nie posiada majątku, z którego osoba poszkodowana może się zaspokoić w drodze egzekucji komorniczej. Wówczas wyrok sądowy niewiele pomaga poszkodowanym. Z powyższych względów bezpieczniej jest dochodzić roszczeń z tytułu szkód powstałych w wyniku zdarzeń komunikacyjnych od ubezpieczyciela. Stąd zrozumiałe są obawy osób poszkodowanych, w sytuacji gdy sprawca wypadku nie miał ważnego ubezpieczenia OC. Jeżeli sprawca wypadku nie miał OC w chwili zdarzenia, to odszkodowanie powinno zostać wypłacone z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Należy jednak wskazać, że odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego przysługuje osobie poszkodowanej tylko, gdy nie posiada ubezpieczenia AC. W odmiennym przypadku, szkoda zostanie pokryta z ubezpieczenia AC, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ewentualnie wypłaci pozostałą część odszkodowania, jeżeli ubezpieczenie AC nie pokryje całej szkody.

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia
Zadzwoń - 71 719 59 08!

Jak zlikwidować szkodę jeżeli sprawca wypadku nie miał ubezpieczenia?

Likwidacja szkody w sytuacji, gdy sprawca wypadku nie ma ubezpieczenia OC, niewiele różni się od procedury likwidacji szkody przez ubezpieczyciela w ramach polisy OC sprawcy zdarzenia. Warto pamiętać o uzyskaniu od sprawcy zdarzenia oświadczenia, że nie posiada on obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zgłoszenie szkody może nastąpić do dowolnie wybranego zakładu ubezpieczeń, który świadczy usługi z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych. Każdy ubezpieczyciel ma obowiązek taką szkodę przyjąć i przekazać ją do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Świadczenia także powinny zostać wypłacone według zasadach ogólnych, tj. z reguły w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia szkody.

Posszukujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania? Zadzwoń do nas.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII