Publikacje

Wybierz swój język

Wiadomość Zadzwoń!

Twój Radca Prawny

Odwiedź nas ul. Kręta 10/U1, Wrocław
Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twój Radca Prawny

 

Dochodzisz odszkodowania lub zadośćuczynienia? Wypadek, czy błąd medyczny?

Nie musisz płacić 20%, 25% lub 30% i więcej procent prowizji!!!

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania

Wypadek z udziałem dziecka - kto odpowiada i komu przysługuje roszczenie odszkodowawcze? Radca prawny wyjaśnia kiedy można żądać odszkodowania za wypadek z udziałem dziecka. Dzieci z uwagi na ich ruchliwość i brak doświadczenia są szczególnie narażone na różnego rodzaju urazy ciała. Jakie roszczenia odszkodowawcze przysługują rodzicom dzieci od sprawców zdarzeń lub osób, które sprawują nadzór nad ich pociechami?

Wypadek z udziałem dziecka

Sprawdź, czy przysługuje Ci odszkodowanie!

Kiedy przysługuje odszkodowanie w razie wypadku z udziałem dziecka?

Czy w rozumieniu niniejszego wpisu wypadek z udziałem dziecka to tylko wypadek komunikacyjny? Dzieci doznają urazów nie tylko w wypadkach komunikacyjnych, za które to można z reguły dochodzić odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia, ale również w szkole, na placach zabaw czy podczas zajęć dodatkowych. Przepisy Kodeksu cywilnego stanowią, że w przypadkach gdy piecza nad bezpieczeństwem dziecka jest powierzona osobie trzeciej, ponosi ona odpowiedzialność za szkodę przez nie wywołaną, jeżeli sprawuje nadzór w sposób niewłaściwy. Dotyczy to wszystkich sytuacji, gdy urazy zostały wyrządzone dziecku przez inne dziecko pozostające pod opieką osoby dorosłej (np. w przedszkolu).

odszkodowania wypadek z udziałem dziecka

Wypadek z udziałem dziecka - przyczynie się dziecka w wypadkach komunikacyjnych

Ważną kwestią przy dochodzeniu roszczeń z tytułu wypadku komunikacyjnego z udziałem dziecka jest kwestia przyczynienia się dziecka do powstania szkody. Innymi słowy, określenie czy zachowanie dziecka np. wbiegnięcie na jazdę nie spowodowało danego zdarzenia. Zgodnie z ogólnymi zasadami przyczynienie się do powstania szkody powoduje obniżenie wysokości odszkodowania.

Nasz radca prawny pomoże w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia! Brak zaliczek i opłat wstępnych!
Zadzwoń - 71 719 59 08!

Wypadek z udziałem dziecka - za co można żądać odszkodowania?

Odszkodowanie ma stanowić wyrównanie uszczerbku majątkowego. Zatem będzie ono obejmować między innymi zwrot wszelkich kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, wizyt u specjalistów. Odszkodowanie przysługuje także w razie uszkodzenia lub zniszczenia rzeczy majątkowych – odzieży, telefonu czy roweru dziecka.

Obowiązek sprawowania opieki i nadzoru oraz zapewnienia bezpieczeństwa ze strony szkoły dotyczy uczniów powierzonych funkcjonariuszom szkoły lub szkole jako całości. Obowiązek ten zachodzi więc w sytuacji, gdy uczniowie danej szkoły pozostają w dyspozycji nauczycieli lub administracji szkolnej, podczas lekcji, przerw międzylekcyjnych i innych zajęć zleconych przez szkołę.

Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 3.01.1974, sygn. akt II CR 643/73

Zadośćuczynienie

W razie wypadku z udziałem dziecka można - obok odszkodowania za ewentualną szkodę materialną - dochodzić również zadośćuczynienia, które służy rekompensacie krzywdy. Wypadek dziecka, nawet niezbyt poważny, wiąże się dla dziecka z negatywnymi przeżyciami. Zadośćuczynienie ma za zadanie wynagrodzić dziecku nie tylko cierpienia i ból, ale także brak możliwości zabawy, konieczność przebywania w szpitalu lub w domu, brak kontaktu z rówieśnikami, niemożność wyjechania na wakacje i wszelkie inne nieprzyjemności, które powodują, że życie dziecka po wypadku nie jest takie samo jak przed nim.

Więcej o kancelarii prawnej:

linia

  • Jesteśmy zespołem prawników, tworzonym przez radców prawnych. Nasza Kancelaria Prawna świadczy usługi dla firm oraz klientów indywidulanych.
  •  
  • Przejdź do naszego bloga

 

Skontaktuj się z kancelarią prawną:

linia

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski

  • ul. Kręta 10/U1, 50-233 Wrocław
  • tel./fax: 71 719 59 08, kom. 736 860 916
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • NIP: 9241757850  REGON: 022462290

Sprawdź co u nas słychać:

linia

facebook krpk na facebooku

twitter krpk na tweeterze

google+ krpk na google +

tumblr logo white 20 na tumblr

Logo-Krajowej-Izby-Radców-Prawnych     Kancelaria Prawna Wrocław - logo

Współpracujemy z:

SII